Pracujemy na pełnych obrotach, aby pomóc Ci w spłacie zadłużeń – kliknij i zobacz więcej!

Skontaktuj się z nami!

Imię i nazwisko*

Adres email*

Treść zapytania*

Wyślij nam smsa!799 599 574

#nowawindykacja

GetBack S.A.

prowadzi działalność polegającą na windykacji wierzytelności własnych, windykacji na zlecenie oraz windykacji portfeli wierzytelności w ramach zarządzania sekurytyzowanymi wierzytelnościami funduszy inwestycyjnych.
Prawdopodobnie robimy to najlepiej w Polsce.
Zobacz więcej
2,1 mln

spraw w obsłudze*

Sprawdź
19,4 mld zł

nominał obsługiwanych portfeli*

Sprawdź
2 120

wycenionych portfeli*

Sprawdź
*

* wg stanu na 31 grudnia 2016 r.

Windykacja wierzytelności krok po kroku

 

Z problemem nieterminowych spłat ze strony kontrahentów spotyka się niemal każdy z nas. Szczególnie dotyka to mikro- i małe przedsiębiorstwa. Taka sytuacja może doprowadzić do utraty płynności finansowej, a w niektórych przypadkach nawet do bankructwa firmy. W tym kontekście ważne jest, by właściwie zarządzać wierzytelnościami i w odpowiednim czasie podjąć działania zmierzające do odzyskania należnych pieniędzy.

 

Windykacja wierzytelności – krok 1: Zarządzanie

Windykacja jest elementem kompleksowego procesu zarządzania należnościami, którego celem jest zachowanie płynności finansowej firmy poprzez zapobieganie powstawania przeterminowanych należności i ich skuteczne odzyskiwanie. Windykacja należności ma charakter kilkuetapowy: od windykacji polubownej, aż po dochodzenie wierzytelności na etapie sądowym i egzekwowanie długów przez komornika.

 

Windykacja wierzytelności – krok 2: Prewencja

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego w celu wyeliminowania  sytuacji występowania nieterminowych płatności w przyszłości, podejmij działania zapobiegawcze, by windykacja wierzytelności nie stała się koniecznością. Wiedza o rzetelności płatniczej partnerów biznesowych jest bardzo istotna. Dlatego po pierwsze, jeszcze przed rozpoczęciem współpracy z nowym podmiotem, sprawdź go w rejestrach dłużników. Jeśli firma już w nim figuruje, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz do czynienia z niesolidnym płatnikiem. W takim wypadku próbując odzyskać należność, zapewne napotkasz istotne trudności.

 

Windykacja wierzytelności – krok 3: Porozumienie

Na początku podejmowanych działań w GetBack zmierzamy do zawarcia porozumienia z dłużnikiem. W tym czasie przedstawiamy mu atrakcyjne i indywidualnie dopasowane rozwiązania, takie jak np. rozłożenie długu na raty. Windykacja wierzytelności w tej postaci polega na podejmowaniu czynności negocjacyjnych zmierzających do odzyskania należności.

 

Windykacja wierzytelności – krok 4: Postępowanie sądowe

Jeśli podejmowane przez specjalistów GetBack czynności nie przyniosą rezultatu, współpracująca z nami kancelaria prawna występuje do sądu, by w ten sposób uzyskać tytuł egzekucyjny. Tytułem egzekucyjnym jest m.in. prawomocne orzeczenie sądowe, orzeczenie podlegające natychmiastowemu wykonaniu (np. wyrok zaoczny), a także ugoda zawarta przed sądem. Po uzyskaniu tytułu wykonawczego (tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzulę wykonalności) kancelaria składa wniosek do komornika.

 

Windykacja wierzytelności – krok 5: Egzekucja należności

W ostatniej fazie procesu windykacji należności przygotowujemy wniosek do kancelarii komorniczej oraz prowadzimy bieżący nadzór nad pracą komornika.

 

Działania kompleksowe

Istotne jest, że jako firma windykacyjna jesteśmy aktywni na każdym etapie postępowania. Podejmowane przez nas działania przebiegają dwutorowo. Doradcy windykacyjni prowadzą negocjacje i przygotowuje umowę związaną z zawarciem ugody. Otrzymujesz od nas wsparcie przez cały czas trwania procesu windykacyjnego.

 

Recepta na płynność

Płatności realizowane po terminie stanowią poważny problem dla tysięcy przedsiębiorców w Polsce. Nie pozwól, by niewypłacalność kontrahentów wpływała negatywnie na rentowność Twojej firmy. Zleć nam windykację swoich należności. Z naszą pomocą przestaniesz martwić się o nierzetelność klientów, a Twoja firma będzie funkcjonowała na rynku bez zakłóceń.

Pokaż więcej danych
logo GB
38 milionów

ilość połączeń wykonanych przez nasze Call Center

logo GB
11 milionów

liczba wszystkich SMS wysłanych przez Call Center

logo GB
104 tysięcy

przeprowadzonych wizyt terenowych na terytorium całej Polski

logo GB
6 miliona

liczba wysłanych pism

AKTUALNOŚCI

  • GetBack S.A. z rekomendacją PZZW

    Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami (PZZW) ponownie wydał pozytywną rekomendację dla naszej spółki. Jest ona potwierdzeniem, że GetBack S.A. świadczy swoje usługi przy uwzględnieniu zasad etyki zawodowej i działa zgodnie z kanonem najlepszych praktyk obowiązujących w branży ...

  • GetBack platynowym partnerem April Consumer Credit Days 2017

    Konferencja April Consumer Credit Days już za nami. GetBack został platynowym partnerem wydarzenia.   Podczas konferencji Dyrektor Departamentu Controllingu GetBack Piotr Sulik wraz z Kamilem Góralem z PiLab wygłosili ciekawy wykład na temat naturalnego języka komunikacji użytkownika z d...

  • Wywiad z przedstawicielami GetBack w Forbes

      Wywiad z przedstawicielami GetBack w Forbes   W majowym wydaniu polskiej edycji miesięcznika Forbes – jednego z najbardziej prestiżowych tytułów wśród prasy ekonomicznej na świecie – ukazała się rozmowa z Prezesem i Wiceprezesem Zarządu GetBack S.A. Konrad Kąkolewski i Paw...

[:pl]

[:]